Promocje

Czarne okna - modny trend w stolarce na 2022!

Czarne okna na filmie z naszej realizacji nad Jeziorem Czorsztyńskim:

Black is New Anthracite

Parafrazując znane powiedzenie w modzie i designu - kolor czarny to nowy antracyt. W trendach na rok 2022 widać znaczne zainteresowanie klasyczną czernią w różnych odmianach. Pojawia się on coraz częściej w projektach architektów.
  W naszej ofercie można znaleźć kilka odmian czerni, na różnych materiałach, są to:
  • grafitowo-czarny ultramatowy z spektakularnej palety VEKA Spectral - dostępnej na systemie VEKA Softline82, VEKA Motion, VEKA HST
  • najnowsze okleiny z serii aludec firmy Aluplast, które mają za zadanie jak najdokładniej odwzorować strukturę aluminium
  • wiele więcej oklein jak np. czarnobrązowy, jet black matt ze strukturą drewna czy czarny gładki w systemach Aluplast, Salamander
  • wreszcie samo aluminium pojawia się coraz częściej w realizacjach inwidualnych - systemy Aluprof czy Aliplast. Tu wybór jest w każdym odcieniu czarnego z palety RAL - w strukturach gładkich, chropowatych, w połysku, z metalizującymi drobinami

okna veka kolor czarnyokna pcv kolor czarnyczarne okna nowy targCzarne Okna Zakopane


Czarne okna i co więcej...

Decydując się na któryś z odceni czerni dla swoich okien, warto też zadbać o dobór odpowiednich dodatków.
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, by widoczne ramka wewnątrzszybowa była w kolorze czarnym.

Rdzeń, który jest widoczny po otwarciu okna występuje w kolorze ciemnego grafitu dla oklein obustronnych lub w bieli, gdy decyduje się na kolor zewnętrzny.

Klamki dobrać można również w kolorze czarnym w wykończeniu lakierowanym, matowym, szczotkowanym czy z frezowaniem (na zdjęciu klamka Medos Deluxe). Dostępne są nakładki na zawiasy w kolorze czarnym, ale można też pójść o krok dalej i wykonać okna z ukrytymi zawiasami, co nada konstrukcjom szczególnie minimalistycznego wyglądu!


Okna PCV kolor czarny - szczególnie uważać!

Okna wykonane z tworzywa sztucznego jakim jest plastik, jak sama nazwa już podpowiada są "plastyczne". Co to oznacza? W pewnym zakresie temperatur następuje zmiana ich właściwości, przez to materiał ten może pracować i poddawać się działaniom wielu sił.
Dlatego decydując się na wybór stolarki PCV w ciemnych kolorach należy szczególną uwagę zwrócić nie tylko na samą jakość profili (i ich wzmocnień stalowych), ale przede wszystkim na prawidłowy montaż! Odpowiednio przeprowadzony montaż mechaniczny pozwoli uniknąć takich problemów jak nadmierne wyginanie się ram okiennych i powstających przy tym nieszczelności, czy nawet pęknięć szyb.

To odpowiedzialne zadanie należy powierzyć firmie, która ma w tym duże doświadczenie. Już przy samym obmiarze należy przyjąć odpowiednie założenia by dobrać wystarczające luzy dylatacyjne, by konstrukcje mogły swobodnie pracować. Późniejszy montaż mechaniczny należy przeprowadzić bardzo precyzyjnie, gęsto kotwiąc okna na dwie strony oraz dyblując ramy, należy zadbać też o właściwe podparcie punktowe czy liniowe w zależności od konstrukcji. Tak solidne osadzenie będzie gwarancją trwałości i prawidłowego działania na długie lata.

Poniżej przedstawiamy wybrane realizacje na okna PCV w kolorze czarnym. W roku 2022 ten katalog będzie sukcesywnie się powiększał:

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę prywatności.